ponuda

Dobro došli, gost
Username: Password: Zapamti me
  • Strana:
  • 1

TEMA: Rotatorna manseta

Rotatorna manseta 11 years 11 months ago #1

pozzz...nisam znao gdje da napisem ovo pa evo u podforum teretana...
e ovako..povrijedio sam dugu glavu bicepsne tetive,pauzirao sam 5 mjeseci bez ikakvih fizickih napora i jos me boli...fizijatar mi je rekao da samo odmaram i stavljam leda i mazem kreme(koristio sam FASTUM GEL,potrosio sam ga cijelog i nista)

moje pitanje je da li je ovo nesto opasno,sta mi se najgore moze desiti,i da li ce mene ovo upste proci
toliko sam se zazelio treniranja da vam nmg opisat
unaprijed hvala :)
BORN TO BE SUCCESSFUL !!! ;)
BORN TO BE THE BEST !!! ;)
BORN TO SURVIVE !!! ;)


THE ONE AND ONLY
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odgovor: Rotatorna manseta 11 years 11 months ago #2

Pozdrav druze

Sama tetiva kao tetiva moze da se regenerise ako neje pokidana skroz, mada bi to onda bio neopisiv bol. Sama pauza od 5 meseci je trebala da doprinese oporavku.

Sad, ne znam kako si povredio tetivu ?

Ako osecas bol, moze da bude opasno, to ti je znak da jos ne pocinjes. Sami gelovi ne verujem da bi ti pomogli da zalecis neku povredu tog tipa. Najgore sto si gore napisao, a to je da te uopste nece proci se ne moze desiti ! Mnogi profesionalni sportiste se svakodnevno susrecu sa pocanjem tetiva i misica pa posle oporavka opet uspevaju da se profesionalno vrate sportu.

Bitnoo je da ako ti nije proslo, promenis fizioterapeuta, ako ni kod drugog ne bude bilo rezultata, idi kod treceg, pitaj da li mogu to da ti snime, jer mozda je povreda mnogo ozbiljnija nego sto izgleda. Tako da dok se sam ne uveris u ono sto doktori pricaju i dok ne dodjes do par istih misljenja od razlicitih doktora ne odustaj !
Ovde tesko da mozemo da te savetujemo sta tacno da radis kako bi zalecio povredu ali se nadam da sam ti ulio bar malo samopouzdanja ;)

Tako da kad saznas jos nesto pisi ovde pa cemo uspeti da nadjemo neko resenje ;)
FISAF International: FISAF Certified Personal Trainer & FISAF Certified Core Fitness Instructor

teretane.net
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odgovor: Rotatorna manseta 11 years 11 months ago #3

kako sam povrijedio ovu tetivu?...zgibovima,ruke su bile iznad,ja sam brzo napredovao i za 2 mjeseca sam mogao vec uraditi oko 25 zgibova
msm da mi je bila greska,sto sam negdje tamo u decembru,kad sam vec primijtio da me boli i dalje radio...ali to jos nije bila prava bol
sada me zna zaboliti povremeno i u skroz opustenom stanju.i kad spavam tezak mi je jorgan,zaboli me

a vjeruj mi da mi je dosadlo stavljat led i kreme 3X dnevno i toliko odmarat...
BORN TO BE SUCCESSFUL !!! ;)
BORN TO BE THE BEST !!! ;)
BORN TO SURVIVE !!! ;)


THE ONE AND ONLY
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odgovor: Rotatorna manseta 11 years 11 months ago #4

To je dosta brz napredak, sad ne znam kako si uspeo toliko da se povredis na zgibovima...
Kazem ti, led i kreme ti nece pomoci, da mogu da ti pomogno vec bi ti bilo bolje... Poseti nekoliko lekara, snimi to da tacno znas u cemu je problem i onda pristupi lecenju. Trebalo bi strucno lice da to pogleda. Jer posle toliko vremena ili ti nije konstantovana povreda kako valja i sigurno je lecis na pogresan nacin... Pravac ambulanta i da vidis sta je u pitanju ;)
FISAF International: FISAF Certified Personal Trainer & FISAF Certified Core Fitness Instructor

teretane.net
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odgovor: Rotatorna manseta 11 years 11 months ago #5

ok...upravu si 100%,nesto stvarno ne valja...oticu ponovo ove sedmice pa cemo vidjti..
sta ako predje u hronicno stanje,da li je to opasno?
da li postoje neke vjezbe za r.mansetu,mozes li mi reci par njih..?
BORN TO BE SUCCESSFUL !!! ;)
BORN TO BE THE BEST !!! ;)
BORN TO SURVIVE !!! ;)


THE ONE AND ONLY
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odgovor: Rotatorna manseta 11 years 11 months ago #6

Postoje vezme za misice rotatore, ali sada svakako ne bi smeo da ih radis. Kada zalecis povredu, ako budes osecao preteranu slabost, onda mozes njih da vezbas, normalno da prodju svi bolivi... Mada ako tako brzo napredujes mislim da neces imati problema da nastavis.
Ako je problem fizzicke prirode, on tesko da moze da preraste u hronican bol, mogu ce je kasnije da te boli to mesto na neku promenu vremena ali to nije nista strasno, i to vremenom prodje. Znaci kad pronadjes uzrok bola, saniras ga i kad ne budes osecao dalje smetnje nastavis sa treningom. Jer ne mozes ti da otklonis povredu tog tipa nisakakvim vezbama... Posle u post terapiji postoje vezbe za joslabljenih delova koji se oporavljaju, ali to trebas da radis pod nadzorom fizioterapeuta...
Idi opet kod lekara, pak kad ti otkriju sta je stvaran uzrok pisi ovde ;) Ne pristaj samo na resenja tipa, led, kremice nego trazi detaljan pregled... To im je posao, sad sto su u zdrastvu lenji to je druga stvar...
FISAF International: FISAF Certified Personal Trainer & FISAF Certified Core Fitness Instructor

teretane.net
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana:
  • 1
Time to create page: 0.282 seconds